اقدام پژوهی طرحی نو در تدریس قرآن اقدام پژوهی طرحی نو در تدریس قرآن

دسته : -اقدام پژوهی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 14 KB

تعداد صفحات : 22

بازدیدها : 424

برچسبها : پژوهش تجربیات معلم تدریس قرآن

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

اقدام پژوهی طرحی نو در تدریس قرآن

دانلود اقدام پژوهشی طرحی نو در تدریس قرآن تجربیات معلم

اقدام پژوهشی طرحی نو در تدریس قرآن تجربیات معلم

مقدمه

تحقیق و پژوهش یک معلم از مسائل کلاس و دغدغه هایش در سر کلاس درس ناشی می شود و در این راستا مسائل و مشکلاتی همواره در سر راهش وجود دارد که تمام ذهن و وجود و حتی زندگی اش را تحت الشعاع خود قرار می دهد. چون با انسان، با فکر و اندیشه و مغزها سروکار دارد بنابراین هر تحولی در جامعه پیش آید و هر چه جهان صنعتی تر شود مشکلات او هم متغیر می شود.

و من نیز، که از سال 58 بعنوان معلم دینی و قرآن در منطقه 20 سعادت خدمت به جامعه و نسل جوان پیدا نمودم، با این عنوان بیش از حد احساس مسئولیت و سنگینی این بار عظیم را بر دوش خود حس می کردم، که چگونه می توانم این کتاب وحی، و این هدایت گر بشر را آنگونه که شایسته و بایسته است با شیوه ای درخور سن و ذهن و استعداد این نونهالان عزیز تدریس کنم.

ابتدا از خدای خود و ائمه معصومین کمک خواستم تا مرا در این راه پر خطیر یاری بفرمایند تا شاید بتوانم ذره ای از اقیانوس بی کران را در وحله اول خود و بعد به عزیزانم بچشانم...

نتیجه گیری

هر روز اشتیاق دانش آموزان برای حاضر شدن در سر کلاس قرآن و فهم و درک و تدبر در آن بیشتر و بیشتر می شود و گاهی می شنوم که می گویند خانم کلید بهشت (کلاس قرآن) را بدهید امروز نوبت کلاس ماست و با جشن کوچک و شادشان هر جلسه با طراوت و شادابی خاصی هر گروه در حد توانشان کلاس را اداره می کنند.

و امیدوارم گامی باشد در راه خداشناسی و خودشناسی این عزیزان و انشاء الله ثوابش ذخیره آخرتمان، خدایا توفیق خدمت و شوق خدمت به بندگانت را به ما عطا فرما. که هیچ لذتی بالاتر از آن نیست.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید