دانلود فصل ششم کتاب مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز، تصمیم گیری فردی دانلود فصل ششم کتاب مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز، تصمیم گیری فردی

دسته : مدیریت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 449 KB

تعداد صفحات : 19

بازدیدها : 1009

برچسبها : رفتار سازمانی رابینز تصمیم گیری فردی

مبلغ : 7000 تومان

خرید این فایل

دانلود فصل ششم کتاب مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز، تصمیم گیری فردی

دانلود پاورپوینت تصمیم گیری فردی (ششمین فصل کتاب تک جلدی مبانی رفتار سازمانی نوشته استیفن رابینز ترجمه پارسائیان و اعرابی)

پروژه دانلودی حاضر ؛ پاورپوینت فصل شش کتاب مدیریت مبانی رفتار سازمانی رابینز ترجمه پارسائیان و اعرابی که از جمله منابع مهم درس مدیریت رفتار سازمانی در سطح کارشناسی است، می باشد.

فصل 6 این کتاب با عنوان تصمیم گیری فردی بوده که در 19 اسلاید به صورت بسیار زیبا و با توضیحات جامع طراحی شده است و می تواند به عنوان کار ارائه کلاسی (سمینار-کنفرانس) مورد استفاده قرار گیرد.

جهت مشاهده سایر فصول مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز روی رفتار سازمانی رابینز کلیک کنید.

فصل شش مبانی رفتار سازمانی رابینز ترجمه پارساییان و اعرابی

فهرست مطالب

مقدمه

چگونه باید تصمیم گرفت؟

مفروضات الگوی بخردانه

خلاقیت در تصمیم گیری

در سازمان تصمیمات واقعی چگونه گرفته می شود؟

روش بخردانه محدود

قضاوت شهودی

شناسایی مساله

ارائه راه حلها

انتخاب راه حل

قیاس به نفس

پافشاری در تعهد

تفاوت های فردی

شیوه تصمیم گیری

ارشادی

تحلیلی

نظری

رفتاری

الگوی سبک تصمیم گیری

اصول اخلاقی

محدودیت های سازمانی

نکات کاربردی برای مدیران

******************

تصمیم گیری فردی

در زیر بخشهایی از متن پاورپوینت فصل ششم رفتار سازمانی رابینز جهت نمونه آورده شده است

مقدمه

در سازمان فرد تصمیم می گیرد. تصمیم گیری تنها در حیطه مدیران نیست. کارکنان عادی هم تصمیماتی می گیرند که به کار و سازمان اثر می گذارد. هر کس به گونه ای با مسئله تصمیم گیری سروکار دارد. باید از بین راههای متعددی که پیش رویش قرار دارد یکی را انتخاب کند و پیش از انتخاب در باره نتایج نوع اقدام خوب بیندیشد. باید نقاط قوت و ضعف و دیدگاههای موافق و مخالف را ارزیابی نماید.

شیوه تصمیم گیری

چهار روش تصمیم گیری شناخته شده است. الگوی مزبور بر پایه این شناخت قرار دارد که افراد از دو دیدگاه (بعد) با هم متفاوتند: نخست بر اساس شیوه اندیشیدن. برخی منطقی و بخردانه می اندیشند و اطلاعات را به صورت گام به گام و مرحله ای مورد پردازش قرار می دهند. و برخی قضاوت شهودی می کنند و از موهبت خلاقیت استفاده می نمایند و کل موضوع را مورد توجه قرار می دهند. در بعد دیگر به مساله بردباری در برابر پدیده ابهام توجه می شود. هنگامی که این ابعاد را رسم کنیم چهار شیوه تصمیم گیری به دست می آید:

ارشادی

تحلیلی

نظری

رفتاری

...

محدودیت های سازمانی

سازمان هم بر مدیران (تصمیم گیرندگان) محدو دیت هایی را اعمال می کند:

1) ارزیابی عملکرد : مدیران به هنگام تصمیم گیری به شدت تحت تاثیر شاخص هاو معیارهایی قرار می گیرند که بدان وسیله مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

2) سیستم پاداش.: مدیر همواره باید به یاد داشته باشد که تصمیماتی ارجعت دارند که از نظر بازده شخصی در سطح بالایی باشند. مثلاً اگر شیوه پرداخت پاداش سازمان بر اساس خطرگریزی باشد، احتمالاً مدیر به هنگام تصمیم گیری، محافظه کارانه عمل می کند.

3) محدودیت های زمانی.: سازمانها در رابطه با تصمیمات، ضرب الاجل تعیین می کنند. چنین شرایطی باعث می شود که تصمیم گیرنده از نظر بعد زمانی تحت فشار قرارگیرد.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید